Młoda pięćdziesięciolatka

Każdy wiek posiada swoje plusy i minusy; dobre i złe strony. Warto pamiętać, że należy tak o siebie dbać, aby mając pięćdziesiąt lat nie patrzeć na przyszłość z założeniem, że wszystko już minęło, a najlepsze lata już nie wrócą. Trzeba pamiętać, że mamy tyle lat na ile się czujemy.

Nie trzeba bać się odważnych elementów w stroju, takich jak ręcznie robione kolczyki czy kolorowa apaszka. Właśnie po pięćdziesiątce otwierają się nowe możliwości. Sposobem na zapełnienie sobie czasu jest zdobycie nowych umiejętności. Kursy masażu to doskonała propozycja dla wszystkich chcących zgłębić tajniki dbania o siebie. Każdy psycholog powie Ci, że ważna jest stymulacja umysłu, który właśnie teraz bardzo jej potrzebuje. Nie warto zaniedbywać czytania, rozwiązywania krzyżówek czy problemów logicznych. Wypadałoby też znaleźć sobie inne hobby niż oglądanie głupawych seriali, na przykład pozowanie do zdjęć lub fotografia (sesja-zdjeciowa.pl). Nie można poddać się twierdzeniom, że z upływem lat ubywa zawsze sił i sprawności. Z odrobiną chęci nasze zdrowie i sprawność fizyczna pozostaną na takim samym poziomie, na jakim były jeszcze kilka lat temu. Jeżeli całe lata nie uprawialiśmy sportu trzeba zacząć od codziennych spacerów. Na spacer warto też zadbać o swój wygląd i zaakcentować, zakładając kolczyki nasze zadowolenie z życia. Nie można też zaniedbywać naszych przyjaciół, bo dzięki nim wartościujemy samych siebie. Okazuje się, że badania dowiodły, że im mamy więcej przyjaciół na stare lata, tym lepiej oceniamy własną egzystencję i bardziej jesteśmy z niej zadowoleni.

Nie ulegaj stereotypom, jeśli tylko masz na to ochotę noś bransoletki z rzemyka lub taką biżuterię, na którą akurat masz ochotę. Pamiętaj tylko o tym, by przejrzeć się w lustrze przed wyjściem z domu i sprawdzić, czy biżuterii, którą masz na sobie nie jest po prostu zbyt dużo. Kolczyki lub inna biżuteria powinny być odważne, aby pokazać, że pięćdziesięciolatka też może ładnie i młodo wyglądać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s